Aktualności

 • Zagęszczenie pomiarów na J. Żarnowieckim

  Zagęszczenie pomiarów na J. Żarnowieckim

  2016-06-15 19:47:18

   

  Pomimo przeciwności losu tak jak obiecywaliśmy zaczynamy rozpracowywać plątaninę nowych pomiarów zebranych na Jeziorze Żarnowieckim. Jak zauważyliście z danych, które są w tej chwili dostępne Żarnowiec jest stosunkowo nudnym zbiornikiem o płaskim dnie. Ale kto wie, może ta gęstwina nowych danych przyniesie jakąś niespodziankę :) Dowiemy się wkrótce.

   

  Dla miłośników liczb aby podkreślić skalę aktualizacji informujemy, że dotychczasowa mapa bazowała na 250 tysiącach punktów pomiarowych, a teraz będzie wytworzona na podstawie prawie 600 tysięcy punktów pomiarowych.

   

  Czytaj więcej

 • Mamry już w zasobach

  Mamry już w zasobach

  2016-05-26 19:59:06

  Nasza baza danych wzbogaciła się właśnie o nowe opracowanie z bardzo dokładnych i fachowo wykonanych pomiarów. Dane rejestrowane były przez profesjonalną echosondę w odstępie co 50 metrów. Na razie zamieściliśmy część danych, w najbliższym czasie uzupełnimy wszystkie pozostałe zgodnie ze schematem danych. Jezioro jeszcze nie ma guzika na liście wyboru jezior dlatego póki co by je znaleźć trzeba nawigować ręcznie.
  Jezioro Mamry ma ponad 20 kilometrów kwadratowych więc macie wspaniały dodatkowy akwen do pływania z naszymi mapami.

  Czytaj więcej

 • Opracowujemy jezioro Mamry

  Opracowujemy jezioro Mamry

  2016-05-08 19:39:54

  Opracowujemy jezioro Mamry na podstawie pomiarów z końca 2015 roku. Jak widzicie izobaty z cięciem co 1 metr są już gotowe. W najbliższym czasie będziemy dostosowywać je do wyświetlania w aplikacji oraz wytworzymy dodatkowe dane w postaci mapy spadków i rzeźby dna.

  Czytaj więcej

 • Torpedownia Hexengrund w Babich Dołach

  Torpedownia Hexengrund w Babich Dołach

  2016-04-27 20:38:54

  Dzięki pomiarom użytkownikaMarcin232 zmapowaliśmy bardzo ciekawy obiekt na dnie zatoki. Zaznaczony na granatowo wąski, długi obszar w południowej części pomiarów to rynna długości 500 metrów, która w najgłębszym punkcie ma 13,7 metra głębokości.

  Wg nas, laików, którzy nigdy tam nie byli to wyraźne obniżenie dna znajduje się w miejscu gdzie testowane były pociski z niemieckiego ośrodka badawczego torped Hexengrund z czasów II Wojny Światowej (wpiszcie Torpedownia w Wikipedii).

  Źródło mapy podkładowej: Google Earth

   

   

  Czytaj więcej

 • Wrzucamy fragment Zatoki Gdańskiej

  Wrzucamy fragment Zatoki Gdańskiej

  2016-04-27 14:44:13

  Prezentujemy pierwsze opracowanie Zatoki Gdańskiej na podstawie 13 niezależnych pomiarów. Dane powinny być serwowane już od piątku.

  Ze względu na specyfikę tego akwenu będziemy mogli szybko i sprawnie aktualizować prezentowany obszar w oparciu o nowe pomiary z tego sezonu. Taką samą metodykę wprowadzimy na innych obszarach Zatoki Gdańskiej np. w okolicach Westerplatte.

  W miarę zagęszczania pomiarów opracowanego obszaru rozważymy nadanie bardziej morskich odcieni skali barwnej.

   

  Czytaj więcej

 • Przepraszamy za brak wiadomości

  Przepraszamy za brak wiadomości

  2016-04-20 17:44:03

  Przepraszamy za brak wiadomości o projekcie. Niestety dopadły nas bardzo poważne kłopoty ze zdrowiem. Zapowiadany przez nas komercyjny start aplikacji AquaMapa odbędzie się później niż planowaliśmy. Równocześnie wersja demo będzie do tego czasu dostępna bez zmian.
  Nadal pracujemy nad poprawą szybkości wyświetlania danych oraz korekcją błędu przy starcie aplikacji (pojawiający się na niektórych modelach telefonów czarny ekran).
  Powoli wracamy do dodawania nowych danych. Już niedługo pojawią się Mamry :) Bądźcie cierpliwi i zacznijcie się powoli szykować do sezonu na wodzie!

  Czytaj więcej

 • Wersja 1.01 aplikacji już dostępna

  Wersja 1.01 aplikacji już dostępna

  2016-03-02 22:13:04

  W sklepie Google Play znajduje się już najnowsza wersja demonstracyjna aplikacji AquaMapa. Jeśli aktualizacja jeszcze nie wykonała się u was automatycznie to możecie ją rozpocząć w Google Play. Nowości to:

  - przedłużona ważność konta demonstracyjnego do 1 maja 2016;

  - nowe opracowania mapowe dla fragmentów jezior: Gil Wielki i Zegrzyńskiego.

  Czytaj więcej

 • Chwilowe problemy - prosimy o cierpliwość

  Chwilowe problemy - prosimy o cierpliwość

  2016-03-01 10:58:31

  Tak jak zapowiadaliśmy okres darmowego dostępu do naszych map został przedłużony do 1 maja. Jesteśmy w trakcie podmiany wersji aby odblokować dostęp. W tej chwili możecie jeszcze napotkać na komunikat "Koniec okresu demonstracyjnego". Prosimy o cierpliwość.

  Czytaj więcej

 • Darmowe przeglądanie map do 1 maja

  Darmowe przeglądanie map do 1 maja

  2016-03-01 10:51:17

  Przedłużamy okres darmowego dostępu do naszych zasobów do 1 maja 2016. Uczciwie przyznajemy, że produkt wymaga jeszcze poprawek a z komentarzy wiemy, że aplikacja nie działa na wszystkich modelach telefonów – np. Samsung Galaxy S6, Huwaei P8, Samsung Galaxy Tab 2.8.

  Poza tym na start w maju przewidujemy dołączyć istotny obszar na Mazurach. Również z tego względu na Majówkę wypuścimy także kompletne mapy pod echosondy Lowrance.

  Czytaj więcej

 • Dodajemy jezioro Gil Wielki pod Ostródą

  Dodajemy jezioro Gil Wielki pod Ostródą

  2016-02-21 21:55:08

  Prezentujemy opracowanie jeziora Gil Wielki pod Ostródą oparte na danych zbieranych w okresie letnio-jesiennym przez bigbee. Dane dla tego zbiornika wrzucamy do zasobu map AquaMapa dostępnych w portalu mapowym i aplikacji. Dziękujemy bigbee! Prezentowane pomiary są wyrównane do poziomu wody z dnia 17 października 2015.

  Niestety jezioro nie zostało kompletnie zbadane. Na grafice widoczne są obszary niepewnych pomiarów ltóre nie są jeszcze kompletne, ale mamy zapewnienia, że w najbliższym sezonie zbiornik zostanie zbadany w całości :-)

  Czytaj więcej