Aktualności

 • Program AquaMapa cały czas trwa!

  Program AquaMapa cały czas trwa!

  2016-02-17 08:45:45

  Przypominamy, że cały czas trwa Program AquaMapa. Jeśli masz łódź z echosondą to zgłoś się do udziału w projekcie i razem z nami twórz batymetryczną mapę polskich jezior.
  Ostatnio mieliśmy zgłoszenia m.in. na jeziorach Przylasek, Sławskim, Szelment Wielki, a jest to tylko część potencjału, który możemy wspólnie opracować. Dlatego zachęcamy do współpracy, za którą aktywnym uczestnikom przysługuje nielimitowany, darmowy dostęp do całego zebranego zasobu danych w postaci internetowego portalu mapowego i aplikacji na urządzenia mobilne.

  Czytaj więcej

 • Pracujemy nad Zalewem Zegrzyńskim

  Pracujemy nad Zalewem Zegrzyńskim

  2016-01-29 22:44:28

  W połowie grudnia otrzymaliśmy zapisy z Zalewu Zegrzyńskiego, okres świąteczno-noworoczny uniemożliwił nam pełne zaangażowanie dlatego pierwsze opracowanie prezentujemy dopiero teraz. Widzimy podobną tendencję jak w przypadku Martwej Wisły gdzie pierwsza reprezentacja danych była jedynie poglądowa, a kilka miesięcy później posiadamy bardzo rzetelny produkt.

  Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie w przypadku Zegrza, gdyż od uczestników programu mamy deklaracje dalszego wzbogacania zasobu w nadchodzącym sezonie. Dzisiaj prezentujemy pierwsze 10% powierzchni Zalewu Zegrzyńskiego, które powstały po analizie i obróbce nadesłanych danych. W najbliższym czasie dane zostaną zamieszczone w portalu internetowym i aplikacji mobilnej. Przy najbliższej aktualizacji dodamy do aplikacji także pozycjonowanie zbiornika.

  Czytaj więcej

 • Logowanie do portalu mapowego

  Logowanie do portalu mapowego

  2016-01-12 21:17:24

  Uwaga do wszystkich zainteresowanych przeglądaniem map AquaMapa przez mapowy portal internetowy.

  Poniżej instrukcja jak logować się do portalu na stronie https://aplikacja.aquamapa.com/

  1) Wybierz zakładkę "PORTAL TESTOWY” (dla aktywnych uczestników Programu AquaMapa) lub
  zakładkę „PORTAL MAPOWY” (dla innych osób zainteresowanych wersją demonstracyjną)

  2) Zainstaluj wtyczkę Unity Web Player

  3) Odblokuj „TYMCZASOWĄ OCHRONĘ/BLOKOWANIE ZAWARTOŚCI”, która wyświetla się przed adresem strony i uniemożliwia uruchomienie wtyczki Unity Web Player

  4) Kliknij napis „Click here to load” aby uruchomić aplikację mapową

  5) Przeglądaj zawartość i korzystaj ze wszystkich dostępnych opcji

  Czytaj więcej

 • Batymetria dla Finlandii - głosujcie

  Batymetria dla Finlandii - głosujcie

  2016-01-06 00:54:02

  Święta już dawno za pasem, a my mamy dla Was prezent od Świętego Mikołaja, który po ciężkiej świątecznej pracy jest już z powrotem w Laponii.

  W aplikacji AquaMapa chcemy udostępnić dane batymetryczne dla tysięcy jezior w Finlandii. Na razie są to jedynie dane o głębokości, ale jeśli będzie zainteresowanie to w najbliższym sezonie zostaną one wzbogacone o szereg dodatkowych informacji.

  Nie mamy pewności na ile dane z Finlandii mogą być dla Was faktycznie przydatne dlatego postanowiliśmy użyć Facebooka by to sprawdzić .

  Czy chcecie mieć dostęp do takiego zasobu?

  Głosujcie!

  Czytaj więcej

 • Modernizacja logowania do portalu mapowego

  Modernizacja logowania do portalu mapowego

  2016-01-04 18:56:53

  Z okazji wejścia w Nowy Rok przekazujemy najlepsze życzenia pomyślności i zdrowia. W ostatnich dniach trwała modernizacja logowania do portalu mapowego: https://aplikacja.aquamapa.com/. Dostęp dla aktywnych uczestników programu AquaMapa roboczo nazwaliśmy jako Portal Testowy i jest on niezależny od wersji demo, którą może testować każdy chętny. Pracujemy nad tym by dostęp do portalu dla aktywnych uczestników programu działał już od jutra. Śledźcie postępy na Facebooku.

   

  Czytaj więcej

 • Aktualizacja Martwej Wisły już na serwerze

  Aktualizacja Martwej Wisły już na serwerze

  2015-12-19 17:58:48

  Zaktualizowane dane dla Martwej Wisły dostępne są już na serwerze z poziomu przeglądarki internetowej oraz z poziomu aplikacji. Dla użytkowników aplikacji, którzy przeglądali już Martwą Wisłę aby dane się odświeżyły może być wymagane wyczyszczenie pamięci podręcznej w ustawieniach aplikacji.

   

  Czytaj więcej

 • Demonstracyjna wersja map Aqua Mapa

  Demonstracyjna wersja map Aqua Mapa

  2015-11-18 21:48:47

  Udostępniamy demonstracyjną wersję map Aqua Mapa. Dzięki temu można zapoznać się z zasobami danych i z możliwościami aplikacji. Wersja demonstracyjna jest czasowo ograniczona do 1 marca 2016 kiedy to aplikacja zostanie udostępniona odpłatnie.

  Mapy można przeglądać na dwa sposoby:

  1) w internetowym serwisie mapowym - w tym celu należy pobrać wtyczkę Unity Web Player,

  2) w aplikacji na urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android.

  Zachęcamy do dzielenia się swoimi uwagami pisząc komentarz na stronie aplikacji, dodając posta na profilu AquaMapa na Facebooku lub pisząc prywatną wiadomość na adres info@aquamapa.com. Prosimy was o opinie na temat działania i wyglądu aplikacji oraz o sugestie co moglibyśmy w niej udoskonalić w okresie zimowym.

  Czytaj więcej

 • Martwa Wisła i Kanał Gliwicki gotowe

  Martwa Wisła i Kanał Gliwicki gotowe

  2015-10-10 13:52:34

  Zakończyliśmy aktualizację Martwej Wisły oraz opracowanie Kanału Gliwickiego. Pod koniec następnego tygodnia te opracowania pojawią się w aplikacji.

  Czytaj więcej

 • Nowe mapy pod echosondy

  Nowe mapy pod echosondy

  2015-09-25 13:57:28

  W tym tygodniu zaczęliśmy opracowywać dane AquaMapy by były kompatybilne z echosondami firmy Lowrance - na filmie próbka z pierwszych testów.

  Czytaj więcej

 • Spokojnie - to tylko awaria

  Spokojnie - to tylko awaria

  2015-09-03 20:17:24

  Z powodu wyładowań atmosferycznych nastąpiła awaria serwera, pracujemy nad przywróceniem go do pełnej sprawności co niestety potrwa do poniedziałku. Przepraszamy za niedogodność i prosimy o cierpliwość.

  Czytaj więcej