Opis projektu

Opis Projektu

Informacja o głębokości zbiorników śródlądowych stanowi podstawę do bezpiecznej nawigacji i jest bardzo pomocna dla wędkarzy, płetwonurków i innych użytkowników wód śródlądowych. Obecnie każdy zapalony wędkarz i właściciel łodzi wyposaża się w echosondę. Kupując mapy na te urządzenia ograniczony jest jednak do kilku dostawców. Dostępne na rynku dane są mocno przestarzałe lub ewentualnie rozproszone po setkach użytkowników. Dlatego niezbędne jest stworzenie spójnej bazy dostępnej na echosondy oraz na urządzenia mobilne np. smartfony.

 

 

Nasz projekt zakłada stworzenie spójnej bazy danych o głębokości jezior w Polsce. Zbieranie danych odbywa się przez crowdsourcing czyli wspólne działanie dostępne dla szerokiej rzeszy odbiorców. Celem jest stworzenie kompleksowego pokrycia zbiorników wodnych i przekształcenie zasobów w serwis dostępny dla wszystkich użytkowników wód śródlądowych w Polsce.

Każdy kto przystąpi do uczestnictwa w projekcie i dostarczy prawidłowo zebrane dane pływając po pobranych przez siebie trasach (patrz „Jak Zbierać Dane”, „Rodzaje Kont” i „Regulamin”) otrzyma bezterminowy dostęp do serwisu i przedłużenia subskrypcji. Dodatkowo, zbierając dane na większych obszarach, każdy walczy o bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe (patrz opisy kont „Bądź najlepszy” i „Dla cierpliwych”).